ÖVRIGT / Speglar / Spegel 10882747
*
nr 1088 2747
Spegel
empirestil, Sent 1800-tal, höjd: 62x34
Utrop:
800 kr
Såld:
200 kr
Sista tid för bud online:
måndag 6 februari 2017
kl 18:07:24
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
4/2 21:32:10
1
150 kr
4/2 21:58:23
2
Vinnande bud
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
*
Spegel
nr 1088 2747
Spegel
empirestil, Sent 1800-tal, höjd: 62x34
Utrop: | 800 kr |
---|---|
Såld: | 200 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 6 februari 2017 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
4/2 21:32:10 | 1 | 150 kr |
4/2 21:58:23 | 2 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.